Eladó és kiadó ingatlanok Győrben és környékén

Lakberendezés

Hasznos tanácsok

 

1. A teljes kényelemhez válasszunk olyan székeket, amelyeknek a háttámlájuk nem függőleges, hanem kissé döntött.

2. Ha kevés a helyünk, szerezzünk be kihúzható asztalt, hogy vendégeket is tudjunk fogadni. Egy pár bak és egy kemény lap is hasznos kiegészítője lehet asztalunknak. A dohányzóasztalt esetleg étkezőasztalból is ki lehet alakítani. Vegyünk összecsukható székeket, amelyeket kis helyen tudunk tárolni.

3. Az otthonos hatáshoz szedjünk össze több hasonló stílusú vagy formájú széket. Bizományi bútorboltban vásárolt székeinket újjávarázsolhatjuk festéssel, vagy egységes formát adhatunk nekik, ha ugyanolyan kárpittal húzatjuk be őket. Az egyszerű bebújós huzat teljesen megváltoztatja étkezőszékeink külsejét.

4. Függöny nélküli ablak elé tegyünk gyertyákat vagy tükröt, ami színpadias hatást kelt, és megkétszerezi a fényt.

5. Tudjunk róla, hogy a gyertyák meleg fénye nem mutat jól a hideg színvilágú étkezőben.

 

1. A szivárvány minden színe, vastagon kenve!

A legtöbb ember kedveli a színeket. Ez természetes, hiszen jellemzően színes, sokrétű személyiségek vagyunk. A régi öregek szokták mondani: - Csak mértékkel, Fiam! Ebben az esetben is igazuk van. Ne használj sok eltérő színt, mert a kavalkád idegesítő lehet, így nehezebben pihensz, kevésbé fogsz tudni kikapcsolódni! Azért, hogy harmonikus legyen lakásod, használd inkább egy szín több árnyalatát! Kisebb lakásokba világos színeket, ezekkel ugyanis tágasabbá varázsolhatod a tereket! A sötétebb árnyalatokat csak a nagyobb helyiségekben használd, de ott is csak óvatosan!

2. A lakás helytelen felosztása

A lakásod berendezése előtt alaposan gondold át, mi-hol lesz, mely helyiségeket milyen célra szeretnél használni!
Ha már készen vásároltad a lakást, tervezd át! Nem kell feltétlenül mindennek ott lennie, ahol eredetileg volt. Ne ragaszkodj az eredeti felosztáshoz: nem törvényszerű, hogy a lakásban ott legyen a konyha, ahol az előző tulajdonos kitalálta, vagy hogy a nappali legyen az első helyiség, ahová a bejárati ajtó nyílik. Mielőtt beköltöznél, konzultálj szakemberrel, kérd ki a véleményét, miként lehet megvalósítani az átalakításokat. Fontos, hogy statikailag és gépészetileg tökéletesen rendben legyen! A felosztás megtervezésekor vedd figyelembe, hogy ha például a nappaliban töltitek a legtöbb időt, akkor az a legnagyobb és lehetőleg déli fekvésű, napos helyiség legyen, de ha a konyha az, ami az állandó felségterületed, akkor annak válassz egy kellően nagy helyiséget. Az intim területek: hálószoba, gyerekszoba, lehetőleg ne kifelé az utcafront irányába nézzenek, hanem befelé. Így nyugodtan, csendben tudtok majd pihenni.

3. Kütyümütyük garmadája

Mindegyikünknek vannak emléktárgyai amikhez ragaszkodunk. Asztali képkeretek, gyertyatartók, ajándékba kapott apróságok garmadája. Ezek megfelelő elhelyezése nem egyszerű feladat. Egy-egy darab mutatós és szép lehet, együtt azonban sokszor csak zavaros kavalkádot alkotnak.
Hogy elkerüld a bazári hangulatot, csoportosítsd az apróságokat, így összhangot és stílust viszel otthonodba!
Válogasd külön a porcelánokat, külön az üvegtárgyakat és a fém, vagy fémhatású darabokat is. Ezzel a rendszerrel helyet tudsz megtakarítani és még mutatós is lesz a végeredmény!

4. Felemás függönyök, aprócska szőnyegek

A fűtőtesteket jellemzően az ablak alatt helyezik el, amit sokan legszívesebben teljesen elrejtenének egy nagy függönnyel. Ám ha gázkonvektorról van szó, ezt nem tehetjük meg, hiszen könnyedén kérészéletű lehet a függönyünk és vele együtt a lakásunk is. A felemás hosszúságú függöny, ami a fűtőtest előtt rövidebbre van szabva, nem éppen mutatós, így jobb ha eldöntöd: lecseréled a fűtőtestet, ami nem tesz kárt a függönyben, vagy teljes hosszában rövidebbre szabod.
A szőnyeg szintén fontos az otthonosság megteremtésében. Egészségügyi szempontból ha lehet kerüld a padlószőnyeget, a sok kisebb darab pedig csak felaprózza és zavarossá teszi a teret. Használj inkább kevesebb, de hangsújosabb darabot, amelyek alkalmasak a közös terekben más-más funkciók megjelölésére. Például: nappali-konyha együttesében az étkező alá rakott szőnyeg kiválóan alkalmas az étkező elkülönítésére.

5. Bútorok ezer helyről

Valószínüleg még be sem költöztél, de már lelki szemeid előtt látod magadat, ahogy elnyúlva heverészel egy szép kanapén, előtted dohányzóasztal rágcsálnivalókkal, miközben kedvenc műsorod megy a TV-ben. Hogy ez a kép ne csak idilli legyen, törekedj rá, hogy a kiválasztott bútorok egy családból valók legyenek. Kerüld a különféle stílusokat! Ha megtetszik egy kanapé, akkor kérdezd meg, van-e hozzáillő puff, vagy fotel, esetleg a szövetből vásárolj, hogy kiagészítőként párnákat, vagya  már meglévő foteledet bele tudd igazítani a környezetbe. Szekrények és komódok esetében is igazak a fentiek. Ne csak a színeket tartsd szem előtt, hanem a stílusjegyek egyezésére is figyelj. Így rendezettebb, otthonosabb képet kapsz majd.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alpha Home Ingatlaniroda

Győr,

Tel.: +36 30 378 6365

Kérem keressenek

Nyitvatartás

Irodánk munkanapokon az alábbi időpontokban áll az Ön rendelkezésére :
Hétfő-Péntek: 08.00 - 18.00
Szombat-Vasárnap: Zárva

© A weboldalt üzemelteti az Ingatlan-nyilvántartó.hu - szoftver ingatlanirodáknak
Eladnám ingatlanomat